Я навчався за спеціальністю комп’ютерні системи та мережі в Ужгородському національному університеті. Це дало мені певну основу, від чого я далі відштовхувався та продовжував навчання самостійно. Яким чином я навчався самостійно? Отже, опісля університету я пішов на курси програмування, з першого разу, як-то кажуть, не зайшло! Кинув. Але через декілька років до мене знову прийшла думка, що варто спробувати. Що ж таке професія Android розробника. Тоді вже я потрапив на курси по Android розробці і успішно їх завершив. Ще через півтора місяці отримав свій перший офер!
Загалом, у Android розробці я вже понад 5 років. За цей час я змінив декілька компаній і здобув чимало досвіду.
Чому саме Android? Я обрав саме цю галузь програмування ще близько 6-ти років тому саме через операційну систему відкритого коду та кількість користувачів. Це великий плюс для Андроїду.
Поради для junior Android розробника
Зазвичай джуніор має певні страхи. Тому мої поради базуються на тому, як побороти ці страхи.
Не здавайтеся швидко
Я стикався з такими ситуаціями, коли люди вчаться місяць-два-три, рік і кидають цю справу, бо “я так і не навчився, значить, це не моє”. Розумієте, програмування це така грунтовна і складна річ, яку неможливо вивчити від А до Я за короткий проміжок часу. Тим паче не треба опускати руки, коли щось не виходить. У таких випадках звертайтесь до більш кваліфікованих колег.
Спілкуйтесь з іншими розробниками
Це допоможе дізнатися більше про “внутрішню кухню” процесу розробки, інновації, корисну інфу про програмування. Для цього відвідуйте хакатони, вебінари, курси. У будь-якому випадку, нові знайомства не завадять. Це особливо актуально новачкам, котрі хочуть отримати перший офер.
Покладайтесь на свого ментора
Точно стане в нагоді, якщо ви вже працюєте на своїй першій роботі у якості розробника. Я часто бачив такі ситуації, коли зауваження (робочі, звісно) чи прохання на щось звернути увагу, виправити джуніори сприймали на особистий рахунок, як до людини, а не як до спеціаліста. Це дуже заважає в першу чергу самому джуніору. Ментор – не ворог, а навпаки. Це людина, котра знає більше, ніж ви і хоче вам допомогти і докласти максимум зусиль, щоб за короткий проміжок часу навчити вас кодити якісно. Тому вдих-видих, не закипайте від зауважень, а покладайтесь на свого ментора. Вже за рік часу ви зможете спокійно працювати самостійно.
Постійно розвивайтесь
Це стосується не лише початківців, а й навіть техлідів. Зараз все настільки швидко розвивається і оновлюється, що потрібно ледь не щодня читати форуми чи технічні видання, але це дає свої плоди. Ті, хто стояли на місці вже “не на борту корабля”.
Уникайте вигорання
Зі свого досвіду можу точно сказати, що спочатку буде важко, але! Ви точно повинні знати, що вам підіймає настрій. Ось залишайте час на різні приємні штуки особисто для вас. У моєму випадку це спорт. Завершення важкого робочого дня і спорт за розкладом. Це “розвантажує” мозок і дає можливість налаштуватися з роботи на побут. Зрештою, у кожного своє, комусь спорт, а комусь комп’ютерні ігри.
Рухайтесь до рівня middle
Формально, вам потрібно пройти співбесіду на мідла! Багатозначно, розумію, зараз поясню. Але перед тим, декілька слів про співбесіди. Проходити співбесіди треба вчитися, це я знаю точно. Коли ви вголос проговорюєте свої компетенції та софт скіли, значно легше визначити для самого себе чого ще бракує. І відповідно виправити ситуацію. Що ж вміє і знає мідл? На мою, думку, тут все просто, мідл вміє виконати завдання від А до Я якісно, без стороннього супроводу. Мідл може запитати поради, але не потребуватиме менторства. Ось як тільки ви відчуваєте, що вас відпускають у “вільне плавання”, можете бути певні, що ви на вірному шляху до рівня middle.
Корисні ресурси для Android розробників
Насправді, можете просто гуглити, що вас цікавить у галузі “Професія Android розробника”. Я ж рекомендую цей YouTube канал та сайт Medium.
Якщо ви хочете долучитись до Group 107, то заходьте на сторінку вакансій, або на сторінку програми стажування! See ya!